Медитація

Що таке медитація?

Древньоіндійські священні писання описують наступні чотири стани людської свідомості:

  • Джаграт: стан бадьорості;
  • Свапна: стан сну зі сновидіннями;
  • Сушщупти: стан глибокого сну (без сновидінь);
  • Турья: стан безмисленої свідомості.

Перші три стани звичні для нас у нашому повсякденному житті.
Четвертий стан, це власне той стан, якого ми джосягаємо в процесі медитації. Це стан глибокого умиротворення і внутрішньої тиші.  В цьому стані ми не думаємо ні про минуле, ні про майбутнє, а повністю розчиняємося в теперішньому, насолоджуємося собою, своїм Духом і світом навколо нас.
Разом з тим в цьому стані ми не впадаємо в транс, не втрачаємо контроль над собою, а лишаємося при повній свідомості, усвідомлюємо все, що відбувається навколо нас.

Для чого потрібна медитація?

Багато дослідників вважають медитацію одним з найбільш ефективних методів боротьби зі стресом.
Наприклад, проведене в США дослідження показало, що короткий курс стратегії зміни поведінки, що включає в себе медитацію, призвів до значного зменшення кількості звернень до лікарів, впродовж наступних шести місяців. Витрати на кожного пацієнта скоротилися більш ніж на 200$. Дані страхової статистики показали, що послуги лікарів значно менше затребувані тими, хто медитував, ніж тими, хто не медитував.
Отож, медитація може бути ефективним способом зниження рівня стресу, вона дає можливість покращити якість життя і знизити витрати на лікування.

Як медитація впливає на людину?

Під час медитації досягається без мислений стан, при якому нейтралізується надмірна діяльність розуму, що викликає стрес.
Медитація дає можливість зосередитися на теперішньому, замість того щоб перебувати в минулому, яке не можна змінити, чи в майбутньому, яке нам невідоме.
Ефект медитації пояснюють зменшенням викиду катехоламіну і інших стресогенних гормонів і посиленням парасимпатичної активності.

 





Немає коментарів:

Дописати коментар